Pääsukese talu käsitöö

Pääsukese talu e-poest leiad Pääsukese talus hoole ja armastusega valminud käsitöötooted - linasest kangast kodutekstiili tooted ja valiku Olustvere mõisa perenaise Kaie Pungase kõrgkuumus keraamikat.

Meie toodete loomisel on olnud olulisteks märksõnadeks looduslähedus ja austus meid ümbritseva vastu. Meie südameasjaks on pakkuda oma klientidele tooteid, mis on kvaliteetsed, kauakestvad ja keskkonnasõbralikud. Meie tooted toovad koju romantikat ja ilu, olles samaaegselt praktilised ja igapäevatoimetusteks vajalikud.

Meie tooted: linane

Kaunist käsitööd ja selle tegemise oskust on meie suguvõsas hinnatud põlvest põlve. Tänapäevani on kasutuses mitmed aastakümneid tagasi kootud linased kangad, tekid, seinavaibad, tikandid ja äärepitsid. Linasest kangast esemed on endiselt väga heas seisukorras. 

Oleme võlutud linase materjali unikaalsetest omadustest - vastupidavusest ja kulumiskindlusest, väga heast niiskusimavusest ja lühikesest kuivamisajast. Naturaalne linane kangas ei tekita allergilisi reaktsioone, laseb nahal hingata ja on antistaatiline.

Kõiki neid omadusi igapäevaselt kogedes otsustasime oma head kogemust linase kanga kasutamisel kodutekstiilides jagada ka teistega.  

Meie tooted: keraamika

Pääsukese talu e-poes müügil oleva keraamika autor on Kaie Pungas. Kaie on Olustvere mõisa keraamikakoja perenaine ning tema töö hulka kuulub Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli keraamika kutseõppe organiseerimine, keraamika tehnoloogia ja ajaloo õpetamine, mõisa meenete valmistamine, tellimustööde tegemine ja keraamikatöötubade läbiviimine. Kaie aastatepikkune kogemus keraamiku ja õpetajana on muljetavaldav ning iga tema töö on kui tõeline meistriteos. Meie poe keraamika on valminud eritellimusena Pääsukese talule ja valikust leiab seebialuseid, erineva suurusega topse ning lusikaaluseid. 

Meist

Pääsukese talu asub Viljandi maakonnas, Suure-Jaani vallas, maalilise Sooma rahvuspargi läheduses. Pääsukese talus toimetavad rõõmsalt koos kaks põlvkonda ning Pääsukese talu tooted ja bränd on sündinud ema ja tütre ühisloominguna. Meid ühendab armastus käsitöö ja austus ümbritseva looduskeskkonna vastu, mistõttu oleme ka tööalaseks eneseteostuseks valinud südamelähedased tegevusalad.

Loodame, et naudite meie toodete kasutamist sama palju kui meie nende valmistamist!